Wojewodo Kujawski – oddaj swoje 25 tysięcy złotych! – apeluje poseł Paweł Olszewski

Wojewodo Kujawski – oddaj swoje 25 tysięcy złotych! – apeluje poseł Paweł Olszewski

Poseł PO Paweł Olszewski, w związku z przyznanymi przez rząd Beaty Szydło nagrodami i poleceniem prezesa Jarosława Kaczyńskiego by nagrody zwrócić pyta wojewodę, co zamierza zrobić ze swoją nagrodą – 25 tysiącami złotych.

– W związku z poleceniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego dotyczącym zwrotu niesłusznie pobranych nagród, zwracam się do Pana Wojewody z publicznym zapytaniem, czy przekaże Pan otrzymane 25 000,00 zł na Caritas? Jednocześnie proszę o informację, czy w przypadku przekazania nagrody skorzysta Pan z możliwości odliczenia wysokości darowizny od podstawy opodatkowanie w roku kolejnym – pyta w liście otwartym wojewodę Mikołaja Bogdanowicza poseł Paweł Olszewski. – Przypomnę, że w myśl polskiego prawa darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą można odliczyć od podstawy opodatkowania, a ich kwoty nie są limitowane.

 

Poseł uważa, że nagroda dla wojewody nie tylko jest zbyt wysoka, ale również że w ogóle nie powinien jej dostać. Powody takiego twierdzenia również wyjaśnia w liście. – W mojej ocenie nie wypełnia Pan należycie swoich obowiązków, czego najlepszym przykładem jest spóźniona reakcja i nieoptymalne działania związane z nawałnicą w sierpniu zeszłego roku oraz doprowadzenie do skandalicznego opóźnienia w II etapie budowy Trasy Uniwersyteckiej.

 

BOB aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0