HomeŚwiat

Wojciechowski oceniony pozytywnie przez komisję prawną PE. “Teraz przygotowuję się do wysłuchania na komisji rolnictwa”

Wojciechowski oceniony pozytywnie przez komisję prawną PE. “Teraz przygotowuję się do wysłuchania na komisji rolnictwa”

Kandydat Polski na komisarza Janusz Wojciechowski został oceniony pozytywnie przez komisję prawną Parlamentu Europejskiego. Uznała ona, że nie dochodzi do konfliktu interesów.

Oznacza to, że jest zielone światła dla wysłuchania Janusza Wojciechowskiego przed parlamentarną komisją do spraw rolnictwa, której europosłowie ocenią kompetencje Polaka na komisarza do spraw rolnictwa. Wysłuchanie zaplanowano na najbliższy wtorek w Brukseli. Kandydat z Polski będzie więc jednym z pierwszych, którzy będą odpowiadać na pytania europosłów.

Oprócz komisji do spraw rolnictwa pytania Januszowi Wojciechowskiemu będą zadawać europosłowie z komisji środowiska. Na podstawie wysłuchań koordynatorzy grup politycznych w Europarlamencie ocenią kandydatów. Głosowanie nad całym składem Komisji Europejskiej zaplanowano 23 października na sesji w Strasburgu.

*

Kandydat Polski na komisarza do spraw rolnictwa zadowolony z pozytywnej oceny komisji prawnej Parlamentu Europejskiego. “Nie miałem wątpliwości, że komisja prawna przyjmie moje wyjaśnienia. Wszystko było zgodne z prawem. Teraz przygotowuję się do wysłuchania na komisji rolnictwa” – powiedział Polskiemu Radiu Janusz Wojciechowski.

 

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Płomecka/Bruksela/wk

COMMENTS