21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Wojciech Smarzowski realizuje „Wesele 2” – z wątkiem mordu w Jedwabnem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wojciech Smarzowski wraz ze swoją ekipą filmową odwiedził Bydgoszcz i okolice. To właśnie tam mają powstać zdjęcia do filmu roboczo zatytułowanego „Wesele 2”.

„Przygotowania do produkcji nowego filmu Wojtka Smarzowskiego, którego producentem jest Studio Metrage, idą pełną parą. Ostatnią sobotę ekipa Studia Metrage (Wojciech Gostomczyk, Janusz Hetman, Marcin Kowalski, Marcin Szpak) spędziła w Bydgoszczy i okolicach z Wojtkiem Smarzowskim, operatorem Piotrem Sobocińskim jr (Boże Ciało, Cicha Noc, Najlepszy, Wołyń, Bogowie) i scenografem Markiem Warszewskim (Miasto 44, Najlepszy, Karbala)” – głosi komunikat na Instagramie Studia Metrage.

 

– Akcja dzieje się współcześnie. W ciągu jednej nocy, w domu weselnym i w rzeźni. Jest też część retrospektywna. Z czasów wojny. I to chyba wszystko, co mogę powiedzieć na temat tego projektu – powiedział Wojciech Smarzowski podczas spotkania z widzami podczas ostatniego Pol’and Rock Fesztivalu. Portal internetowy moviesroom.pl informuje, że według nieoficjalnych doniesień części retrospektywne mają poruszać temat wydarzeń w Jedwabnym, gdzie w 1941 roku doszło do pogromu Żydów. „Wesele 2” ma kosztować ponad 25 mln zł. Producenci filmu zwrócili się do Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej z prośbą o dotację w wysokości 6 mln zł. Jak na razie komisja orzekająca o dotacjach nie podjęła decyzji co filmu Smarzowskiego – ma to nastąpić podczas jej jesiennej sesji. „Wesele 2” to nie jedyny projekt, nad którym pracuje twórca „Kleru”.

 

Wspólnie z Wojciechem Rzechakiem tworzy on scenariusz serialowej historii rozgrywającej się w X wieku. Reżyser chce przede wszystkim pokazać pogańskie wierzenia Słowian w kontekście chrztu Polski. Ma być to wielka międzynarodowa produkcja obliczona na kilka sezonów. – To jest taki projekt, w który wejdę na pięć, sześć lat. I jeżeli teraz przygotuję sobie grunt, będę mógł pracować etapami. Dlatego próbuję skoordynować różnego rodzaju ruchy produkcyjno-finansowe, które zapewniłyby nam bezpieczeństwo i wiarę, że ten serial zrobimy – powiedział Smarzowski w radiu TOK FM.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520