11.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Wnuczka współzałożyciela wytwórni Warner Bros, z wizytą w rodzinnej wsi dziadka

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Warnerowie pochodzą z Krasnosielca w powiecie makowskim.

5 kwietnia do drzwi Urzędu Gminy w Krasnosielcu zapukała grupa zagranicznych turystów. Zaczęli wypytywać o zabytkowy kościół w Drążdżewie i o dawną synagogę żydowską w Krasnosielcu. Niespodziewanie jednak padło pytanie o rodzinę Warnerów… Czy słyszeliśmy coś na ten temat i czy znamy jej historię…? Po czym ku wielkiemu zaskoczeniu okazało się, iż jedna z turystek to wnuczka Jacka Warnera – Anne Terrail. Jack Warner był jednym z założycieli wytwórni filmowej Warner Bros. Anne do Krasnosielca przyjechała z przyjaciółką Michell Baczynsky oraz ze znajomym Mariusem Gudonisem.

Goście rozmawiali z wójtem Pawłem Ruszczyńskim i dzielili się informacjami o swojej wizycie w Polsce. Anne opowiadała o swoim pochodzeniu i rodzinie, przyznając z przykrością, iż sama niewiele wie na temat życia swojego pradziadka i jego rodziny na terenie gminy Krasnosielc. Przyjechała tu z nadzieją, że może uda się jej dowiedzieć czegoś więcej. Pytała o dokumenty, potwierdzające pochodzenie rodziny, ponieważ jej dotychczas nie udało się niczego znaleźć. Powiedziała, że jest przekonana, że właśnie stąd się wywodzą, gdyż przez wszystkie lata swojego życia rodzina wskazywała Krasnosielc, jako miejsce urodzenia Benjamina Warnera i jego synów. Nie ma natomiast pewności, jak my wszyscy, co do pierwotnego brzmienia nazwiska.

Wyjątkowi przybysze razem z pracownikami gminy spędzili ok. 2 godzin na wspólnych rozmowach i krótkim spacerze ulicami Krasnosielca. Przy pięknej pogodzie turyści zobaczyli dawną synagogę żydowską i teren, na którym niegdyś znajdował się cmentarz żydowski. Anne Terrail to bardzo miła i otwarta osoba. Obecnie mieszka we Francji, kontynuując tradycję rodzinną, zajmuje się produkcją filmów. Sympatyczna, uśmiechnięta Anne chętnie pozowała do zdjęć.

Red AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520