Włoskie media: Ronaldo przejdzie do Juventusu

Włoskie media: Ronaldo przejdzie do Juventusu

Włoskie media informują, że transfer Cristiano Ronaldo z Realu Madryt do Juventusu jest coraz bliżej. Portugalczyk ma podpisać czteroletni kontrakt, dzięki któremu będzie zarabiał 30 milionów euro za sezon.

„Rodzina Agnellich jest gotowa zainwestować w sprowadzenie Ronaldo 350 milionów euro” – informuje dzisiejsza „Gazzetta dello Sport”. 100 milionów ma kosztować wykupienie go z Realu Madryt, a reszta to apanaże piłkarza i podatki. Włoskie media sugerują, że powodzenie transakcji zależy od tego czy Realowi uda się ściągnąć Brazylijczyka Neymara z Paris Saint-Germain. Włoscy eksperci marketingowi oceniają, że na zakupie Ronaldo nie można stracić. Średnio reklama z nim przynosi producentowi 1,5 miliona euro zysku. Wartość akcji Juventusu na giełdzie w związku z możliwym transferem wzrosły w środę o 18 procent, a w czwartek o dalsze 14. W Italii od trzech dni o przejściu Ronaldo do Juve mówi się w głównych wydaniach dzienników radia i telewizji. Piszą o tym wszystkie włoskie gazety, a dzisiejsza „Gazzetta dello Sport” poświęca ewentualnemu transferowi pierwsze sześć stron. Wśród kibiców Juventusu zapanował ogromny entuzjazm. W Turynie furorę robi specjalny puchar lodów z owocami o nazwie CR7.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / P. Kowalczuk / now

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0