HomeŚwiat

Włoska Liga złożyła wniosek o wotum nieufności dla własnego rządu. Salvini liczy na zwycięstwo w przedterminowych wyborach

Włoska Liga złożyła wniosek o wotum nieufności dla własnego rządu. Salvini liczy na zwycięstwo w przedterminowych wyborach

Włoska Liga złożyła wniosek o wotum nieufności dla własnego rządu. Zdaniem obserwatorów, przywódca Ligi, wicepremier Matteo Salvini liczy na zwycięstwo w przedterminowych wyborach i objęcie funkcji premiera.

Matteo Salvini oświadczył wczoraj, że w istniejącej od roku koalicji jego partii i Ruchu Pięciu Gwiazd powstał rozłam. Jednym z powodów podziału jest brak porozumienia w sprawie inwestycji w rozbudowę sieci szybkiej kolei. Partie opozycyjne wraz Ligą opowiedziały się w Senacie za budową takiej kolei na trasie Turyn-Lyon, a ruch Pięciu Gwiazd był temu przeciwny.
Włoski parlament ma teraz wakacje. W poniedziałek spotkają się jednak przewodniczący klubów w Senacie, aby ustalić terminarz dalszych działań politycznych. Matteo Salvini zwołał na poniedziałek do Rzymu deputowanych swojej partii. Polityk chciałby, aby głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności odbyło się w przyszłym tygodniu, zdaniem opozycji powinno się to odbyć po 19 sierpnia.

Reuters 09 08 19.01/IAR wcz./Siekaj

COMMENTS