9.8 C
czwartek, 28 marca, 2024

Włoska liga: Po długiej przerwie bramkę w Serie A zdobył Krzysztof Piątek

W niedzielnym meczu piłkarzy Verony z Milanem, po długiej przerwie bramkę w Serie A zdobył Krzysztof Piątek. Wykorzystany rzut karny dał zwycięstwo drużynie z Mediolanu.

Mecz w Weronie anonsowano jako pojedynek polskich snajperów – Piątka i Mariusza Stępińskiego. Ten drugi po 19 minutach zobaczył czerwoną kartkę za atak wysoko podniesioną nogą, którą trafił najpierw w piłkę, a potem w twarz Musacchio. Zdaniem włoskich fachowców, decyzja arbitra była surowa, ale zgodna z przepisami. Sędzia najpierw pokazał żółtą kartkę, potem obejrzał powtórkę i wyciągnął czerwoną. „Gorzki debiut” – oceniła „Gazzetta dello Sport”. Natomiast sporo entuzjazmu wzbudziła bramka Piątka: „Corriere dello Sport” napisał o przebudzeniu Polaka: „Lepiej późno niż wcale” i dał mu dobrą ocenę 6,5. „La Gazzetta”: „Milan odnalazł Piątka”. Ocena: 6 i uwaga, że Polak często się spóźniał i był niedokładny. Trener Giampaolo przyznał, że przed Milanem i Piątkiem jeszcze sporo pracy. Pytany o gest Polaka, który po strzeleniu gola położył palec na ustach, powiedział: Nie widziałem w tym polemicznej reakcji. On dziś się bardzo angażował, brał udział w akcjach, walczył. To chłopak w porządku, a nie jeden z tych, którzy rozrabiają”. Piątek dostał żółtą kartkę za brutalne odepchnięcie rywala w polu karnym Werony. Pod koniec meczu Piątek trafił jeszcze raz, ale sędzia po obejrzeniu powtórki bramki nie uznał, bo Polak wybił piłkę z rąk bramkarza Silvestriego.

W SPAL-u, który ograł niespodziewanie Lazio Rzym 2:1 zadebiutował Arkadiusz Reca i nie zapisze tego występu do udanych. ”La Gazzetta” pisze o lekkomyślnych zagraniach i spóźnionych reakcjach. Dużo lepiej wypadł Thiago Cionek. Za występ dostał 6,5. „Corriere dello Sport” chwali: „Konkretny, twardy i dobry”. Podobnie „La Gazzetta”.