HomeŚwiat

Włoscy studenci będą mogli uczestniczyć w zajęciach tylko w maseczkach

Włoscy studenci będą mogli uczestniczyć w zajęciach tylko w maseczkach

We Włoszech w poniedziałek rozpoczęcie roku akademickiego. Jak zapowiedział włoski minister szkolnictwa wyższego i badań naukowych Gaetano Manfredi, studenci będą uczestniczyć w zajęciach osobiście.

Podczas zajęć będzie trzeba nosić maseczki. Tylko połowa miejsc w aulach będzie mogła być zajęta.

Część włoskich uczelni już rozpoczęła zajęcia, ale dla większości początek roku akademickiego to 21 września.

Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego zastosowało mieszany model nauki: część studentów stawi się osobiście, a część te same wykłady będzie śledziła z domu. Okablowano wszystkie aule i zapewniono dostęp do szybkiego Internetu.

Tylko połowa wszystkich miejsc w salach będzie mogła być zajęta. Uczestniczący w zajęciach osobiście muszą przez cały czas nosić maseczki. Uprzywilejowani w możliwości osobistego udziału w zajęciach będą studenci pierwszego roku, którzy muszą zapoznać się z życiem uczelni. Studiujący we Włoszech cudzoziemcy będą w grupie nauki zdalnej.

Wobec obaw, że pandemia spowoduje spadek zapisów na uniwersytety, minister Gaetano Manfredi zapewnia, że do tego nie doszło. Istotne jest to, że obniżono nieco podatki związane ze studiowaniem, które we Włoszech płacą także studenci uczelni państwowych.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Urszula Rzepczak , Polsat News/w Siekaj

COMMENTS