Włodawa. Mniejszy wyrok za usiłowanie uduszenia dziecka. Chciał zabić, bo widział u niemowlaka 3 głowy

Włodawa. Mniejszy wyrok za usiłowanie uduszenia dziecka. Chciał zabić, bo widział u niemowlaka 3 głowy

Sąd obniżył wyrok do roku więzienia dla 25-latka z Włodawy, który próbował udusić swoje kilkumiesięczne dziecko. W trakcie śledztwa okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków, co spowodowało urojenia.

Do zdarzenia doszło w maju 2017 roku. Śledztwo w tej sprawie przez kilka miesięcy prowadziła włodawska prokuratura. – Mężczyzna próbował udusić swoje dziecko w momencie, gdy matka niemowlęcia wyszła na chwilę do toalety – tłumaczy Jolanta Sołoducha, szefowa włodawskiej prokuratury. – Gdyby nie jej natychmiastowa reakcja sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie. Kobieta w ostatniej chwili wyrwała dziecko ojcu – dodaje. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że … widział u dziecka trzy głowy i nie mógł się powstrzymać aby je udusić.

 

25-latek był trzeźwy, badania krwi wykazały jednak, że znajdował się pod wpływem narkotyków. Najpierw 25-latek z zarzutami usiłowania zabójstwa trafił na trzy miesiące do aresztu. W toku śledztwa zmieniono kwalifikację prawną czynu. Na mężczyźnie ciążyły zarzuty narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka. Prokuratura wniosła o karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Początkowo sąd przychylał się do kary 2,5 roku pozbawienia wolności. Ostatecznie obniżył wyrok do roku więzienia.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0