HomeŚwiat

Włochy: rusza proces nieletnich sprawców napadu na Polaków w Rimini

Włochy: rusza proces nieletnich sprawców napadu na Polaków w Rimini

W czwartek we Włoszech rozpocznie się proces trzech niepełnoletnich oskarżonych o atak na polskich turystów, do którego doszło w sierpniu w Rimini. Pełnoletni przywódca gangu został skazany w ubiegłym roku.

Proces ma się rozpocząć po godzinie 9. Przed sądem w Bolonii stanie dwóch urodzonych we Włoszech marokańskich braci w wieku 15 i 17 lat oraz 16-letni Nigeryjczyk. Prokuratura postawiła im 8 zarzutów. Najcięższe to napad i gwałt. Ponieważ stają przed sądem dla nieletnich, zgodnie z włoskim prawem rozprawa będzie się toczyć przy drzwiach zamkniętych, a dziennikarze nie zostaną wpuszczeni do gmachu. Obrońca Marokańczyków adwokat Marco Defendini powiedział Polskim Radiu, że spodziewa się, że zostaną potraktowania łagodniej niż dorosły Kongijczyk:
“Są niepełnoletni. Przysługuje im redukcja kary. W odróżnieniu od skazanego Butungu nie próbowali uciekać Zgłosili się na policję, pomagali śledczym. Spodziewam się, że prokurator zażąda 8-10 lat więzienia” – powiedział obrońcom.
Pełnoletni przywódca gangu Kongijczyk Guerlin Butungu został w listopadzie w pierwszej instancji skazany na 16 lat więzienia.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Kowalczuk/kano

COMMENTS