15.4 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Włochy: Piątek znów trafił, ale Milan przegrał z Juventusem; Roma lepsza od Sampdorii

Piłkarze Juventusu Turyn są blisko zapewnienia sobie tytułu mistrzów Włoch. W 31. kolejce drużyna Wojciecha Szczęsnego wygrała u siebie z Milanem 2:1 (0:1). Goście prowadzili od 39. minuty i gola Krzysztofa Piątka. W 60. minucie wyrównał Paulo Dybala, który wykorzystał rzut karny, a w 84. wynik meczu ustalił Moise Kean.

W innym sobotnim meczu Roma wygrała w Genui z Sampdorią 1:0 (0:0) po golu Daniele De Rossiego z 75. minuty. W szeregach gospodarzy do 58. minuty grał Karol Linetty. Inny polski piłkarz Sampdorii, Bartosz Bereszyński pauzował za kartki.

Juventus ma już 84 punkty i już o 21 pkt. wyprzedza Napoli, które jednak dopiero rozegra mecz 31. kolejki. Trzeci jest Inter z dorobkiem 56 pkt., a Milan zajmuje 4. miejsce (52 pkt.); AS Roma – 6. (51 pkt.), a Sampdoria – 9. (45 pkt.). Tabelę zamyka Chievo Werona (11 pkt.).

W klasyfikacji najskuteczniejszych prowadzą Krzysztof Piątek i Fabio Quagliarella z Sampdorii; obaj mają po 21 goli.