HomeŚwiat

Włochy. Neapol: Znowu protesty przeciwko wchodzącym w życie w poniedziałek obostrzeniom

Włochy. Neapol: Znowu protesty przeciwko wchodzącym w życie w poniedziałek obostrzeniom

Na ulice Neapolu znów wyszli przeciwnicy zapowiadanych przez rząd restrykcji. To kolejna po piątkowej demonstracja w tym mieście.

Dwa tysiące osób wyszło na ulice by zamanifestować swoje niezadowolenie z zapowiadanego w dekrecie wcześniejszego zamykania barów i restauracji oraz całkowitego zamknięcia siłowni. Obawiają się o pracę i dochody.

Jeden z organizatorów marszu i jednocześnie właściciel baru Diego Guida skarży się, że nie wszyscy otrzymali jeszcze rządowe zapomogi za czas poprzedniego przestoju w pierwszej fazie epidemii – niektórzy dostają dopiero teraz pieniądze za maj. Padają zarzuty, że rząd przez kilka letnich miesięcy nie zrobił nic, mimo że było wiadomo, że druga fala epidemii nadejdzie. Właściciel siłowni który dołączył do marszu narzeka, że za wynajem lokalu płaci miesięcznie 4 tysiące euro i nie zarabia nawet na czynsz.

Wśród protestujących są osoby bez maseczek – utrzymują, że Covid, to projekt „mający na celu wprowadzenie głodu i sprzedanie Włoch Chinom” oraz te które są przeciwne zamknięciu szkół w regionie.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Urszula Rzepczak, Polsat News/w kry

COMMENTS