HomeSport

Włochy: Kryzysu w Napoli ciąg dalszy. Czy to odwet neapolitańskich przestępców za katastrofalną grę? Piotr Zieliński jedną z ofiar…

Włochy: Kryzysu w Napoli ciąg dalszy. Czy to odwet neapolitańskich przestępców za katastrofalną grę? Piotr Zieliński jedną z ofiar…

Jak informują włoskie media, w związku z włamaniem do domu pomocnika Napoli Allana i do samochodu żony Piotra Zielińskiego, rodziny piłkarzy szukają schronienia poza Neapolem. Pojawiły się domysły, że te włamania to forma odwetu neapolitańskich przestępców za niesubordynację piłkarzy i katastrofalną grę w meczach Serie A.

Właściciel Napoli Aurelio De Laurentiis po kolejnym słabym meczu – przegrana z Romą w Rzymie 2 listopada – zaordynował karne zgrupowanie. Piłkarze, po remisie z Salzburgiem, zamiast na zgrupowanie, pojechali do domów. Klub zapowiedział sankcje, ale zarządził cisze medialną i do tej pory nie wypowiada się ani szefostwo, ani piłkarze, ani trener Ancelotti. Kibice oburzyli się niesubordynacją piłkarzy i słabą grą. Zaczęli lżyć piłkarzy w internecie, a nawet żonę Allana, gdy robiła zakupy. Co więcej, ktoś włamał się do domu piłkarza, we którym było dwoje dzieci i opiekunka.

Usiłowali włamać się do sejfu, ale coś ich spłoszyło. Kilka dni później ktoś wybił szybę w Smarcie żony Piotra Zielińskiego i skradł sprzęt elektroniczny. W efekcie żona Allana z dziećmi wyprowadziła się do hotelu. Natomiast żona Piotra Zielińskiego pojechała z nim do Polski, gdzie piłkarz bierze udział w zgrupowaniu kadry. Co więcej, żona kapitana Napoli, Genny Insighe wraz z dziećmi wyprowadziła się do swoich rodziców. Włoska prasa, w tym „dzisiejsza „Gazzetta dello Sport”, obawia się, że kilku piłkarzy, w tym Piotr Zieliński, ze względu na bezpieczeństwo własne i swoich bliskich nie przedłuży kontraktu. Innym problemem, którym zajmują się włoskie media, jest głęboki kryzys sportowy drużyny. Jest na 7. miejscu w ligowej tabeli. 5 punktów więcej uzbierało Cagliari.

Z informacji „Gazzetty dello Sport” wynika, że prezes De Laurentiis na poprawę formy zespołu będzie czekał do 10 grudnia, gdy Napoli rozegra swój ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów z belgijską ekipą z Genk. Jeśli Napoli nie zacznie grać lepiej, zwolniony ma zostać trener Ancelotti.

Redakcja Sportowa PR / P. Kowalczuk / AG

 

 

COMMENTS