7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Wlk. Brytania: wyciek programu wyborczego Partii Pracy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Media na Wyspach publikują dziś poufny, wewnętrzny dokument – projekt programu wyborczego Partii Pracy. Analitycy uważają, że wyciek świadczy o wewnętrznych napięciach w stronnictwie.

Dokument, przygotowany przez byłego działacza związkowego Andrew Fishera i Seumasa Milne’a rzecznika Jeremy’ego Corbyna, miał zostać uroczyście ogłoszony w przyszłym tygodniu. Wyznacza program stronnictwa: dobrze opłacana służba zdrowia, dobra opieka nad starszymi osobami, zapewnienie wszystkim młodym ludziom, dzięki szkołom, jak najlepszego startu w życiu. „To nasza wizja transformacji” – mówił w BBC Andrew Gwynne, koordynator kampanii. Wśród obietnic są: podwyżki podatków dla najbogatszych, które mają usprawnić działanie służby zdrowia, nacjonalizacja kolei i poczty, zaangażowanie państwa w rynek energii, zakaz umów śmieciowych oraz wzmocnienie roli związków zawodowych. Lewica sugeruje też, że jeśli nie dojdzie do umowy z Brukselą w sprawie Brexitu będzie sprzeciwiała się wyjściu z Unii.
Brytyjska lewica traci w sondażach kilkanaście punktów procentowych do Partii Konserwatywnej. Media na Wyspach od dawna donoszą o sporach wewnątrz stronnictwa wywołanych przez, ich zdaniem, zbyt radykalną retorykę lidera, Jeremy’ego Corbyna. Politycy Partii Konserwatywnej nazywają przeciek kompromitacją. Minister obrony Michael Fallon uważa, że pomysły zawarte w programie są powrotem do przeszłości i wcześniej nie przyniosły oczekiwanych efektów.

Adam Dąbrowski, Londyn, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520