20 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Wlk. Brytania – Największa petycja internetowa odrzucona

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Brytyjska służba zdrowia odmówiła rozszerzenia programu szczepień przeciw zapaleniu opon mózgowych na dzieci do 11. roku życia.

Obecnie program obejmuje noworodki. Ta decyzja to odpowiedź na największą petycję internetową w historii brytyjskiej demokracji.
W ciągu kilku dni podpisy pod petycją złożyło ponad 800 tysięcy osób, głównie rodziców, poruszonych doniesieniami o dwojgu chorych dwulatkach. Jedno z dzieci przeżyło, drugie zmarło w szpitalu. Rodzice obojga opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcia nieprzytomnych, pokrytych wysypką, dzieci.
Uzasadniając odmowę wprowadzenia powszechnych szczepień, brytyjskie ministerstwo zdrowia podkreśla, że przy wprowadzaniu każdego takiego programu ustala się jego zasady, kryteria i terminy. Powołuje się też na opinię ekspertów, że koszt powszechnych szczepień byłby niewspółmierny do skali zagrożenia, a budżet służby zdrowia jest ograniczony. Pod stanowiskiem Londynu podpisał się też rząd Szkocji w Edynburgu.
Szczepienia przeciw zapaleniu opon mózgowych podaje się w Wielkiej Brytanii w trzech dawkach – po urodzeniu, w 4. i w 12. miesiącu życia.

/IAR/ Grzegorz Drymer, Londyn/em/wkrz

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520