HomeUSANew York

Władze Nowego Jorku obcięły budżet policji o miliard dolarów i to w momencie gwałtownego wzrostu przestępczości! “Przestaję rozumieć Amerykę”

Władze Nowego Jorku obcięły budżet policji o miliard dolarów i to w momencie gwałtownego wzrostu przestępczości! “Przestaję rozumieć Amerykę”

Władze Nowego Jorku obcięły budżet policji o miliard dolarów. Rośnie niezadowolenie zarówno wśród policjantów, jak i organizacji Black Lives Matter, która opowiada się za całkowitym zlikwidowaniem sił policyjnych. Cześć funduszy uzyskanych z okrojenia wydatków na policję zostanie skierowana m. in. na usługi dla młodzieży, edukację oraz mieszkania komunalne.

Na razie nie wiadomo, w jakim stopniu będą ograniczone prawa i obowiązki nowojorskiej policji. Zlikwidowano już wydział do walki ze zorganizowana przestepczością. Zapowiedziano kolejne cięcia.

Na nowojorskich ulicach będzie mniej funkcjonariuszy. Szef tamtejszej policji Dermot Shea nazwał decyzje władz miasta mafijnymi rządami. Ponad 600 policjantów poinformowało, że odchodzi na wcześniejszą emeryturę. Drugie tyle chce zmienić zawód.

Cięcia w policyjnym budżecie nastąpiły w momencie gwałtownego wzrostu przestępczości. O ponad 250 procent wzrosła liczba morderstw, strzelanin i napadów. W dzielnicach kolorowych ataki na policjantów są codziennością.

Bezpieczeństwa Nowego Jorku strzeże 36 tysięcy funkcjonariuszy.

Małgorzata Kałuża PR Nowy Jork/IAR/w dw

COMMENTS