Władze Jersey City zmieniają stanowisko ws. pomnika?

Władze Jersey City zmieniają stanowisko ws. pomnika?

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan ma nadzieję, że władze Jersey City wkrótce zmienią stanowisko w sprawie zmiany lokalizacji tamtejszego Pomnika Katyńskiego. Burmistrz miasta chciał przenieść go i na miejscu wybudować park, jednak po protestach i wnioskach Polonii miejscowy sąd zdecydował, że pozostanie na miejscu przynajmniej do 29 maja.

Adam Bielan mówił w TVP Info, że w sprawie lokalizacji pomnika trwają nieformalne rozmowy, a niebawem ma dojść do kilku spotkań. Jego zdaniem, dzięki zaangażowaniu Polonii amerykańskiej władze miasta już zmieniają stanowisko. “Nie mogę ujawniać wszystkich dyskretnych informacji, ale mam nadzieję, że w ciągu kilku dni dojdzie w tej sprawie do zmiany stanowiska pana burmistrza” – mówił Gość Wiadomości. “Mam nadzieję, że zostanie osiągnięty akceptowany dla nas kompromis” – dodał.
Na sobotę amerykańska Polonia zapowiada demonstracje w obronie Pomnika Katyńskiego. Polska społeczność w Stanach powołała też Komitet Obrony Pomnika Katyńskiego w Jersey City, zrzeszający organizacje polonijne, których celem jest pozostawienie go w dotychczasowym miejscu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVP Info/to/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0