HomeUSAChicago

Władze Chicago podpisały nowy kontrakt z departamentem straży pożarnej

Władze Chicago podpisały nowy kontrakt z departamentem straży pożarnej

Burmistrz Lori Lightfoot wraz z przedstawicielami władz miasta podpisała w piątek nowy kontrakt z chicagowskim departamentem straży pożarnej. Ceremonia odbyła się w Edgewater.

 

W ubiegłym miesiącu rada miasta zatwierdziła   zbiorowe porozumienie. Wcześniej uzyskało ono poparcie także związków zawodowych. Obustronne ustalenia   pozwolą zaoszczędzić Chicago 10 milionów dolarów dzięki wprowadzonym reformom.   Umowa obejmie ponad 5 tysięcy strażaków i ratowników medycznych, pracujący w departamencie straży pożarnej.

Kontrakt przewiduje między innymi podwyżkę płacy o 10 procent, uwzględnia dodatkowe wolne w ramach wakacyjnego odpoczynku dla sanitariuszy. Pracownicy departamentu straży pożarnej będą zobowiązani do przekazywania 1.5 proc z pensji na fundusz zdrowotny. Nie wszyscy strażacy są zadowoleni z nowej umowy i mają nadzieję, że kolejna będzie zapewniała im lepsze warunki pracy. Podpisany w piątek kontrakt wygaśnie latem przyszłego roku. W dalszym ciągu nie ustalono zapisów nowej umowy z chicagowskimi policjantami.

 

BK

COMMENTS