HomePOLSKA

Władysław Kosiniak-Kamysz: PiS ucina wielką gałąź polskiego rolnictwa, która rocznie przynosi 7 miliardów złotych dochodu

Władysław Kosiniak-Kamysz: PiS ucina wielką gałąź polskiego rolnictwa, która rocznie przynosi 7 miliardów złotych dochodu

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że ograniczenie uboju rytualnego zagraża polskiemu rolnictwu. Ograniczenie uboju rytualnego wyłącznie na potrzeby krajowych wspólnot religijnych zakłada projekt “Piątki dla zwierząt”.

Poseł Kosiniak-Kamysz wskazywał, że znaczna część mięsa pochodzącego z uboju rytualnego jest sprzedawana na eksport. Wskazywał, że jest to wielka gałąź polskiego rolnictwa, która rocznie przynosi 7 miliardów złotych dochodu. Władysław Kosiniak-Kamysz dodał, że w ostatni czasie wiele gospodarstw w Polsce przestawiło się na hodowlę drobiu i produkcję wołowiny z powodu epidemii ASF. Jak mówił, z powodu epidemii Polska straciła 100 tysięcy gospodarstw rolnych hodujących trzodę chlewną. W tej sytuacji – jak podkreślił poseł – produkcja wołowiny i drobiarstwo to gałęzie rolnictwa, które nie mogą być poddane eksterminacji.

Wczoraj Sejm skierował nowelizację ustawy o ochronie zwierząt do dalszych prac w komisji. Na dziś zaplanowane jest drugie czytanie ustawy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR3/d mk/w pbp

COMMENTS