"> Władysław Kosiniak-Kamysz jasno określił swój cel - wiadomosci.com

Władysław Kosiniak-Kamysz jasno określił swój cel

Władysław Kosiniak-Kamysz jasno określił swój cel

Były minister rolnictwa Marek Sawicki powiedział, że lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz jasno określił swój cel jako budowę umiarkowanego centrum sceny politycznej. Marek Sawicki był gościem radiowej Jedynki. Na antenie zaznaczał, że w tym centrum jest miejsce dla ludzi o różnych poglądach. “Choć zdecydowana większość naszych posłów, to są posłowie konserwatyści, ludowi, chadeccy, więc z pewnością tu nie będzie jakiegoś skrętu w lewo” – mówił były minister rolnictwa.

Marek Sawicki dodał, że ważnym zadaniem PSL-u będzie działanie na rzecz wprowadzenia uproszczeń w dziedzinie ubezpieczeń i podatków. Zdaniem byłego ministra rolnictwa mikroprzedsiębiorstwa muszą mieć prawo wyboru systemu ubezpieczenia emerytalnego, ale też trzeba odejść od systemu płacenia podatku VAT i CIT dla firm do 2 mln euro. “Niech przejdą na podatek przychodowy, wtedy nie trzeba tej kontroli, tylu księgowych, można zliczać faktury narastająco” – przekonywał były minister rolnictwa.

W wyborach parlamentarnych PSL uzyskało 8,55 proc. głosów. W niedzielnych wyborach do Sejmu wygrało Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 43,59 procent głosów, Koalicja Obywatelska – 27,40, Sojusz Lewicy Demokratycznej – 12,56, a Konfederacja 6,81 procent.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0