HomeŚwiat

Władimir Putin na prezydenta. KOMENTARZE

Władimir Putin na prezydenta. KOMENTARZE

Władimir Putin rozpoczął realizację przedwyborczych scenariuszy – twierdzi “Moskiewski Komsomolec”. Gazeta sugeruje, że moment ogłoszenia decyzji o reelekcji był zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach.

Według dziennika początkowo prezydent Rosji miał powiedzieć „tak” na spotkaniu z wolontariuszami. Jednak ponieważ o start w wyborach zapytał go prezenter, a nie jeden z wolontariuszy, gospodarz Kremla uniknął odpowiedzi.

Dopiero, gdy kilka godzin później pytanie zadał Władimirowi Putinowi pracownik fabryki samochodów padła odpowiedź twierdząca. Według „Moskiewskiego Komsomolca” kremlowskie scenariusze zakładały, że prezydent zdradzi swoją decyzję „prostemu człowiekowi”, a nie którejś ze znanych postaci życia publicznego.

Komentarze, które natychmiast pojawiły się w mediach elektronicznych, sugerowały, że „naród odetchnął z ulgą”, ponieważ tylko Władimir Putin „gwarantuje stabilny rozwój i bezpieczeństwo państwa”. W takim tonie wypowiedzieli się szefowie Dumy Państwowej i Rady Federacji: Wiaczesław Wołodin i Walentina Matwijenko, a także prokremlowscy eksperci.

Według „Nowej Gaziety”, wszystko dzieje się według radzieckiego scenariusza jak za czasów Stalina i Breżniewa. Natomiast rosyjscy internauci żartują, że Władimir Putin zgłaszając swoją kandydaturę oszczędzi im czasu, ponieważ nie będą musieli godzinami śledzić kampanii wyborczej, której wynik od teraz jest już wiadomy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/ kano

COMMENTS