"> Wkrótce Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tourfilm 2015 w Karlowych Warach - wiadomosci.com

Wkrótce Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tourfilm 2015 w Karlowych Warach

Wkrótce Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tourfilm 2015 w Karlowych Warach

48 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tourfilm w Karlowych Warach odbędzie się od 1 do 3 października. Organizatorem tego najstarszego międzynarodowego festiwalu o tematyce podróżniczej jest agencja CzechTourism.

 

Na imprezie zostaną zaprezentowane najlepsze filmy podróżnicze z ubiegłego roku. Na widzów czekają prezentacje ciekawych destynacji. W ubiegłym roku głównym tematem było Maroko, w tym roku krajem partnerskim będą egzotyczne Wyspy Wielkanocne. Festiwalowi tradycyjnie towarzyszy przegląd map turystycznych i przewodników Tourmap w hotelu Thermal.

 

Wstęp na wszystkie projekcje i imprezy jest bezpłatny. Festiwal Tourfilm odbywa się od roku 1967 i jest najstarszym międzynarodowym festiwalem o tematyce podróżniczej na świecie. Prezentuje filmy dokumentalne, promocyjne i spoty, które wspierają rozwój ruchu turystycznego.

 

Festiwal jest także jednym z siedemnastu członków Międzynarodowego Komitetu Festiwali Filmów Turystycznych (Comité International des Festivals du Film Touristique, CIFFT), zrzeszającego najbardziej prestiżowe festiwale filmowe o tematyce podróżniczej.COMMENTS

WORDPRESS: 0