HomeŚwiatPILNE

Wizzair zawiesza rejsy do Włoch i Izraela

Wizzair zawiesza rejsy do Włoch i Izraela

Linia Wizz Air ogłosiła, że od dziś zawiesza wszystkie loty do Włoch z powodu kwarantanny obowiązującej w całym kraju, którą wprowadził włoski premier w celu opanowania epidemii koronawirusa. Od 12 marca Wizz Air zawiesi także połączenia do Tel Awiwu oraz Ejlatu ze względu na ogłoszenie przez izraelski rząd 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich pasażerów przylatujących do Izraela.

Loty do wszystkich miast dotychczas obsługiwanych przez przewoźnika we Włoszech będą zawieszone do 3 kwietnia. Dotychczas linia latała do Alghero, Bari, Bolonii Katani, Mediolanu, Bergamo, Mediolanu, Malpensy Neapolu Pizy Rzymu Ciampino, Rzymu Fiumicino, Turynu, Wenecji Treviso i Werony.

Loty z Katowic, Krakowa i Warszawy do Tel Awiwu i Ejlatu będą zawieszone do 23 marca włącznie.

Rezerwacje zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą informowani.

Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie przewoźnika lub za pośrednictwem aplikacji otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120% pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air. Pasażerowie mogą wybrać jedną spośród powyższych możliwości klikając w link w wiadomości e-mail, a następnie wskazując najlepszą dla siebie opcję poprzez samoobsługową platformę.

Polskie Linie Lotnicze LOT nie podjęły jeszcze decyzji o zawieszeniu rejsów do Izraela. Jak powiedział IAR rzecznik przewoźnika Michał Czernicki, ewentualna decyzja może zostać podjęta po południu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/#Pszoniak/w gaj

COMMENTS