Wizyta prezydenta Dudy w USA może być przełomowa?

Wizyta prezydenta Dudy w USA może być przełomowa?

Decyzja o zwiększeniu amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce może zostać ogłoszona podczas czerwcowego spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Poinformował o tym przebywający w Waszyngtonie szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Minister powiedział, że ranga wizyty polskiego przywódcy w Białym Domu będzie wyższa niż poprzedniej.

Po wizycie w Białym Domu Krzysztof Szczerski powiedział, że nastąpiło duże przyspieszenie polsko-amerykańskich rozmów na temat zwiększenia obecności wojsk USA w naszym kraju. „Jesteśmy bliscy uczynienia czerwcowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy szczytem przełomowym” – powiedział szef gabinetu prezydenta dodając, że jest duża szansa, iż w czerwcu obaj przywódcy ogłoszą decyzję o kształcie i formy zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce.
Krzysztof Szczerski zaznaczył, że wynik negocjacji pomiędzy MON i Pentagonem muszą zaakceptować prezydenci obu krajów. Poinformował też, że wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu będzie znacznie dłuższa od poprzedniej. „Pan prezydent spędzi z prezydentem Trampem cały dzień dlatego, że jeszcze po południu prezydent Trump zdecydował wydać przyjęcie na cześć prezydenta Polski” – wyjaśnił Krzysztof Szczerski.
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką złoży wizytę w Białym Domu 12 czerwca. Następnie oboje udadzą się do Houston w Teksasie, Reno i Carson City w Newadzie i San Francisco w Kalifornii.

Informacyjna Agencja Radiowa / Marek Wałkuski / Waszyngton/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0