Wizy do USA zniesione jeszcze w tym roku? Decyzja do 30 września

Wizy do USA zniesione jeszcze w tym roku? Decyzja do 30 września

Bardzo chcemy, żeby Polska zakwalifikowała się do programu bezwizowego i myślę, że jesteśmy bardzo blisko do tego – powiedział w Zakopanem konsul ds. polityczno-ekonomicznych USA Thomas S. Zia.

“Zniesienie wiz koniecznych do podróżowania do Stanów Zjednoczonych jest możliwe jeszcze w tym roku. Obecnie ponad 95 proc. Polaków dostaje wizy na okres 10 lat. Aby przekroczyć próg ruchu bezwizowego, ten odsetek musi wynieść 97 proc. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo w ostatnich latach turystów z Polski jest coraz więcej i chcemy, żeby ta liczba nadal rosła. Jeżeli Polacy mogliby podróżować do Stanów bez wizy, to ta liczba byłaby jeszcze większa. Jeżeli mamy bezproblemowych petentów, którzy nie mieli problemów z przepisami imigracyjnymi w przeszłości, mogą być oni pewni, że otrzymają wizę. Obecnie obserwujemy, że coraz więcej Polaków ubiega się o wizy turystyczne. W tym roku jest ich aż o 20 proc. więcej, niż na początku ubiegłego roku” – powiedział konsul Thomas S. Zia podczas konferencji zorganizowanej przez Polskie Linie Lotnicze LOT, a promującej kampanię społeczną “Bez wiz do USA”.

Red. AIP

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0