“Wiza dla startupów”: Rząd sprowadzi do Polski 60 młodych firm technologicznych spoza Unii Europejskiej

“Wiza dla startupów”: Rząd sprowadzi do Polski 60 młodych firm technologicznych spoza Unii Europejskiej

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii sprowadzi do Polski 60 młodych firm technologicznych spoza Unii Europejskiej, w tym z Ukrainy – zapowiedziała szefowa tego resortu Jadwiga Emilewicz w Rzeszowie podczas Forum Europa – Ukraina.

W rozmowie Informacyjną Agencją Radiową minister Emilewicz powiedziała, że jej resort oraz MSZ przygotowały tak zwaną „Wizę dla startupów”. Szefowa resortu przedsiębiorczości zaznaczyła, że program będzie wymagał specjalnego podejścia w Urzędach Wojewódzkich, gdzie przedsiębiorcy będą załatwiać część procedur. Jadwiga Emilewicz liczy na rozszerzenie programu od przyszłego roku. Firmy będą mogły liczyć na pomoc prawną i finansową.

Minister Jadwiga Emilewicz nie wykluczyła też wprowadzenia informacji dla potencjalnych ukraińskich przedsiębiorców w ich ojczystym języku. Takie wsparcie może zaoferować Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że w Polsce w 2016 roku działało ponad 1,5 tysiąca firm z kapitałem ukraińskim. Były one warte nieco ponad 120 milionów złotych.
Dziś drugi i ostatni dzień Forum Europa – Ukraina w Jasionce nieopodal Rzeszowa. Forum odbywa się po raz jedenasty. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio 24.

IAR / Rzeszów – Jasionka / Karol Tokarczyk/kano

COMMENTS

WORDPRESS: 0