Witold Zembaczyński: “Jesteśmy oburzeni działaniami prezydenta Opola i TVP”

Witold Zembaczyński: “Jesteśmy oburzeni działaniami prezydenta Opola i TVP”

– Prezydent Arkadiusz Wiśniewski działa w sprawie czwartego dnia festiwalu nietransparentnie, a nad wszystkim unosi się układ z Patrykiem Jakim – ocenia Witold Zembaczyński, poseł i lider opolskiej Nowoczesnej.

Witold Zembaczyński, poseł i lider opolskiej Nowoczesnej, zorganizował w środę konferencję pod ratuszem, aby zabrać głos w dyskusji o czwartym dniu festiwalu. Impreza odbędzie się tylko dlatego, że miejska spółka Wodociągi i Kanalizacja dołoży do niej 200 tysięcy złotych. Decyzję podjął prezydent Arkadiusz Wiśniewski, który – jak tłumaczył – nie mógł czekać na uchwałę rady miasta, która może być podjęta najwcześniej jutro.

 

– Prezydent działa nietransparentnie, jesteśmy oburzeni kabaretem wokół festiwalu – oceniał Witold Zembaczyński. – Impreza została w bezprecedensowy sposób wsparta przez WiK na “gwizdek” prezydenta z patronatem Patryka Jakiego. Nie mam wątpliwości, że wokół tego krąży układ Jaki – Wiśniewski, bo przecież prezesem tej spółki jest Ireneusz Jaki, ojciec posła. – Być może te 200 tysięcy złotych zostanie wydane w ramach budżetu marketingowego spółki, filtrującej ścieki i doprowadzającej wodę, a przecież tego typu usług nie trzeba reklamować – powiedział Zembaczyński. Według lidera Nowoczesnej niezbędne jest ujawnienie umów i faktur pomiędzy WiK, a TVP.

 

– Ratusz ma problem z zawieraniem transparentnych zobowiązań – stwierdził poseł. – Obywatele mają prawie wiedzieć, jak wydawane są ich pieniądze i w jaki sposób trafią do telewizji. Oczekujemy od prezydenta, że wprowadzi system upubliczniania umów i faktur, nie tylko tych dotyczących festiwalu.

 

Poseł ocenił także, że TVP “zaszantażowała” Arkadiusza Wiśniewskiego, który miał jeden dzień na podjęcie decyzji. – Kabaret wokół festiwalu w Opolu ciągnie się już drugi rok – stwierdził Zembaczyński, a potem dodał, że prezydent źle robi, nie współpracują z radą miasta. Przypomnijmy, że czwarty dzień festiwalu odbędzie się 11 czerwca. W amfiteatrze zobaczymy muzyków alternatywnych, a imprezę organizuje TVP Kultura.

 

aip


COMMENTS

WORDPRESS: 0