15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Wisłę Kraków czeka spory wydatek. Klub musi zapłacić miastu za stadion

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wisła Kraków ma zapłacić miastu 123 tys. zł za wynajem stadionu przy ul. Reymonta na mecz ze Śląskiem Wrocław. Pieniądze muszą wpłynąć do kasy gminy najpóźniej 48 godzin przed rozpoczęciem tego spotkania. Urząd nie może się natomiast doczekać zapłaty za mecz z Lechem Poznań, który rozegrano 21 grudnia.

Mecz ekstraklasy Wisły Kraków ze Śląskiem Wrocław ma być rozegrany na stadionie miejskim im. H. Reymana przy ul. Reymonta w poniedziałek, 18 lutego, o godz. 18. – Opłata za stadion na ten mecz w wysokości 100 000 zł netto plus 23 proc. VAT musi być zaksięgowana na koncie ZIS najpóźniej 48 godzin przed rozpoczęciem meczu – informuje Jerzy Sasorski z Zarządu Infrastruktury Sportowej, miejskiej jednostki opiekującej się stadionem.

 

Przyznaje też, że Wisła Kraków SA nie zapłaciła za wynajem stadionu na mecz z Lechem Poznań, rozegrany 21 grudnia 2018 r. Przypomnijmy, że w grudniu ze względu na trudną sytuację finansową Wisła poprosiła miasto o to, by za mecz z Lechem nie płacić 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy, ale po niej, uzasadniając, że wtedy klub będzie miał pieniądze ze sprzedaży biletów. Prezydent Krakowa zgodził się na takie rozwiązanie. Wisła jednak nie zapłaciła. Przychody z grudniowego meczu z Lechem wyniosły 736 tys. zł.

 

Z tego 306 tys. zł wyniosły koszty organizacji tego spotkania, w tym ochrona, zabezpieczenie meczu, catering, obsługa techniczna, sprzątanie, koszty pracowników, organizacyjne. 430 tys. zł – to bilans na plus po meczu z Lechem. Na początku stycznia tego roku w kasie klubu było 51 tys. zł. Pojawiły się informacje, że była prezes „Białej Gwiazdy” Marzena Sarapata przed odejściem z klubu wypłaciła pieniądze na swoje konto i części pracowników. Śledztwo, badające m.in. tę sprawę, dotyczące niegospodarności w Wiśle za czasów prezes Sarapaty, prowadzi obecnie prokuratura w Poznaniu.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520