Wisła Kraków. Milioner z Białorusi zainteresowany “Białą Gwiazdą”. Najpierw był Maradona, teraz czas na polski futbol?

Wisła Kraków. Milioner z Białorusi zainteresowany “Białą Gwiazdą”. Najpierw był Maradona, teraz czas na polski futbol?

Aleksandr Zajcew, właściciel Dynama Brześć i jeden z najbogatszych Białorusinów, zainteresował się sytuacją Wisły Kraków – podały białoruskie media. – To prawda, że na początku tego tygodnia doszło do spotkania w Krakowie z przedstawicielami Dynama – potwierdza rzeczniczka prasowa Wisły Karolina Biedrzycka.

Zdaniem białoruskich dziennikarzy Zajcew jest zainteresowany inwestowaniem w polski futbol. Zanim kupił Dynamo Brześć, wyłożył pieniądze na klub Phar Rangers z Ghany. To dlatego jeden z reporterów wypytywał rzeczniczkę Wisły, o czym rozmawiali przedstawiciele milionera z Białorusi. – Doszło do spotkania przedstawicieli Dynama Brześć i Wisły, ale było ono niewiążące. Żadne umowy nie zostały podpisane. Kluby jedynie wymieniły się pomysłami, a goście obejrzeli stadion przy Reymonta – mówi nam Karolina Biedrzycka. Kim jest Zajcew? W ubiegłym roku zasłynął zatrudnieniem w Brześciu Diego Maradony, najpierw rzekomo w charakterze trenera, a następnie honorowego prezesa.

 

Ostatecznie słynny Argentyńczyk wkrótce potem znalazł sobie inne zajęcie w Meksyku. Portal 2×45.info pisał o Zajcewie, miłośniku futbolu, w maju ubiegłego roku.”Piotr Runge z football.by twierdzi, że Sasza Zajcew jest właścicielem Sohra Overseas. Z kolei Andrej Demidow z tut.by mówi o tym, że ów biznesmen jest jedynie szefem jednego z segmentów firmy zajmującego się leasingiem i naprawą białoruskich maszyn na Bliskim Wschodzie” – czytamy na stronie portalu. A w innym miejscu autor artykułu dodaje: “Sohra Overseas to białoruska firma z siedzibą w… Dubaju. Zajmuje się sprzedażą ciężkiego sprzętu na Bliskim Wschodzie. Nie chodzi jednak o czołgi, a o traktory, ciężarówki i maszyny budowlane.

 

W ostatnim czasie Sohra zaczęło się także parać dystrybucją białoruskich nawozów na rynki azjatyckie”. (…) “Według naszych informacji, za spółką Sohra Overseas stoi starszy syn Aleksandra Łukaszenki, Wiktor. Niejasne są powiązania na linii Łukaszenko junior – Zajcew. „Inna Polityka” podaje, że przedsiębiorca był asystentem Wiktora oraz pracował w Mińsku „jako człowiek ułatwiający biznesy”. Ponadto ten sam portal sugeruje, że Sasza Zajcew jest agentem białoruskiego KGB”.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0