HomeUSAChicago

Wisconsin znowu na chicagowskiej liście z zalecaną kwarantanną

Wisconsin znowu na chicagowskiej liście z zalecaną kwarantanną

Wisconsin wróciło na chicagowską listę z zalecaną kwarantanną. Dodano do niej jeszcze Portoryko a także stany Montana, Idaho, i Minnesota. Miejski departament zdrowia usunął z listy Kentucky i Luizjanę.

 

Kwarantanna zalecana jest dla osób przyjeżdżających ze stanów gdzie na 100 tysięcy mieszkańców przypada 15 lub więcej zachorowań na koronawirusa. W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 wzrosła w Wisconsin o 130 procent. Gubernator Tony Evers po raz trzeci od początku pandemii ogłosił w Wisconsin stan podwyższonego zagrożenia.

Obecnie na chicagowskiej liście z zalecaną, dobrowolną 14-dniową izolacją są stany Alabama, Arkansas, Georgia, Idaho, Iowa, Kansas, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Dakota Północna, Oklahoma, Karolina Południowa, Dakota Południowa, Tennessee, Utah i Wisconsin a także Portoryko.

Gubernator Illinois, J.B. Pritzker na razie wykluczył wprowadzenie podobnych zaleceń w skali całego stanu. Tego typu środki ostrożności podjęły w Illinois wyłącznie władze Chicago. Jednak coraz więcej firm wymaga od swoich pracowników by wybierając się do rejonów o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem również poddali się kwarantannie.

 

BK

COMMENTS