HomeUSAChicago

Wisconsin wypadło z chicagowskiej listy z zalecaną kwarantanną

Wisconsin wypadło z chicagowskiej listy z zalecaną kwarantanną

Wisconsin i Nebraska zostały skreślone z chicagowskiej listy z zalecaną, 14-dniową kwarantanną. Decyzja wejdzie w życie w najbliższy piątek.

 

Na liście ponownie umieszczono stan Iowa i Kansas ze względu na wzrost zachorowań na koronawirusa. Arizona i Karolina Południowa wciąż znajduję się wśród stanów z zalecaną kwarantanną, choć od dwóch tygodniu notuje się tam spadek nowych przypadków COVID-19.

W ubiegłym tygodniu lista obejmowała 20 stanów. Usunięto z niej wówczas trzy stany: Utah, Iowa i Kansas. Te dwa ostatnie jednak znowu zostały na nią wpisane. Na liście z zalecaną kwarantanną umieszczane są stany w których diagnozuje się 15 lub więcej zachorowań na koronawirusa na 100 tysięcy mieszkańców. Chicago wprowadziło nakaz izolacji dla mieszkańców i podróżnych z zagrożonych stanów 6 lipca.

W każdy wtorek lista jest aktualizowana. Obecnie znajdują się na niej następujące stany: Alabama, Arkansas, Arizona, Kalifornia, Floryda, Georgia, Idaho, Iowa, Kansas, Luizjana,   Mississippi, Missouri, Nevada, Karolina Północna,   Dakota Północna, Oklahoma, Karolina Południowa, Tennessee i Teksas a także Portoryko.

 

BK

COMMENTS