HomePOLSKAMałopolskie

Wiosenne załamanie pogody – w Zakopanem spadł śnieg!

Wiosenne załamanie pogody – w Zakopanem spadł śnieg!

Wiosna sprawiła niemałą niespodziankę wszystkim tym, którzy jadąc w Tatry spodziewali się promieni słońca i zieleniących się szlaków.

W nocy temperatura w Zakopanem spadła poniżej zera i pojawił się śnieg. Na Kasprowym temperatura wynosi około – 7 stopni Celsjusza i pokrywa śniegu jest znacznie grubsza. Mimo tego trasy narciarskie są zamknięte. Także w Beskidach spodziewane są spore opady śniegu. W Bieszczadach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie około 8 cm.

Na pozostałym obszarze kraju rano zachmurzenie jeszcze małe i umiarkowane, potem już umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu, lokalnie krupy śnieżnej lub deszczu ze śniegiem. W rejonach podgórskich i w górach okresami słabe opady śniegu.  W części zachodniej i północno-zachodniej kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 7°C do 10°C, w rejonach podgórskich Karpat lokalnie tylko 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie porywisty, na wschodzie z kierunków północnych, poza tym przeważnie z kierunków zachodnich.

TS/aip

COMMENTS