18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Windykator może przeklinać. „Słowo na F najbardziej wyjątkowe w języku angielskim”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

To wciąż niezbyt miłe, ale zgodne z prawem. Sąd w hrabstwie Miami-Dade na Florydzie uznał, że wulgarne angielskie słowo na F jest dopuszczalne w kontaktach biznesowych.

Sąd rozpatrywał sprawę dekarza, który po ukończeniu pracy zwrócił się do swojego klienta słowami: „Nie bądź pier******m ćwokiem, zapłać ten pier*****y rachunek!”. Klient się wstrzymywał, ponieważ uważał, że zlecenie wykonano w sposób niechlujny, a z dachu w jego domu zaczęła kapać woda. W końcu uiścił należność, ale jako że jest prawnikiem, postanowił utrudnić wulgarnemu kontrahentowi życie i skierował sprawę do sądu, powołując się na florydzkie prawo zabraniające windykatorom używania obscenicznego języka.

Sąd stanął po stronie dekarza, stwierdzając, że słowo na F nie narusza przepisów. Jego prawnik tłumaczył, że ma ono wiele zastosowań. – Dowodziłem, że to najbardziej wyjątkowe słowo w języku angielskim. Może być wykorzystywane jako przymiotnik, czasownik czy intensyfikator. Można „zapłacić rachunek” albo „zapłacić pier*****y rachunek”. W tym drugim przypadku jak gdyby uderzasz pięścią w stół, nadając wypowiedzi bardziej wyrazisty ton – powiedział.

(łd)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520