1 C
Chicago
Monday, December 11, 2023

Wimbledon – bezradny Murray, dziesiąty finał Federera na trawie!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Pojedynki Federera z Murrayem zwłaszcza na londyńskiej trawie zawsze były niesamowicie wyrównane. Kibice z niecierpliwością czekali na ten mecz. Lokalni fani tenisa liczyli na to, że Andy zdoła pokonać Rogera i awansować po raz 3 do finału. Szybko jednak okazało się, że to 33 letni Szwajcar będzie dominującą stroną. Federer zagrał, można powiedzieć perfekcyjny mecz. Jego serwis był nie do obrony notując 20 asów serwisowych (w całym meczu Murray miał tylko jedną okazję do przełamania jego serwisu!). Był niesamowicie agresywny na korcie notując aż 56 wygrywające uderzenia ale jednocześnie bardzo dokładny popełniając w meczu tylko 11 błędów. To był kosmiczny tenis i pomimo tego, że Murray grał bardzo dobrze nie mógł się jednak, w żaden sposób przeciwstawić królowi Wimbledonu, przegrywając ten pojedynek w 2 godziny i 7 min.  Dzięki tej wygranej Roger Federer awansował do finału wielkoszlemowego tenisowego turnieju na kortach Wimbledonu. Szwajcar w meczu półfinałowym pokonał Brytyjczyka Andy’ego Murray’a 7:5, 7:5, 6:4.
To dziesiąty finał na wimbledońskiej trawie w karierze 34-letniego tenisisty. Federer triumfował siedem razy w tym turnieju. Pierwszy raz w 2003 roku pokonując w finale Marka Philippoussisa z Australii – było to także pierwsze wielkoszlemowe zwycięstwo w karierze Szwajcara.
Siódmy wimbledoński triumf Federera miał miejsce w 2012 roku. Pokonał wtedy dzisiejszego półfinałowego rywala – Andy’ego Murray’a.
W niedzielę w finale tegorocznego turnieju Federer zmierzy się z Serbem Novakiem Djokovicem, który bez problemów w 3 setach pokonał Francuza Gasqueta 7:6; 6:4; 6:4. Rok temu obaj tenisiści także dotarli do finału tej imprezy. Wtedy triumfował Djokovic.