HomeUSA

William Ciosek: Jeśli wygra Donald Trump USA i Polska zachowają swoje dziedzictwo

William Ciosek: Jeśli wygra Donald Trump USA i Polska zachowają swoje dziedzictwo

Jeśli Donald Trump zostanie wybrany na drugą kadencję cywilizacja zachodnia i niezależne suwerenne państwa, jak USA czy Polska obronią i zachowają swoją historię, dziedzictwo i kulturę – twierdzi współprzewodniczący grupy Polish Americans for Trump William Ciosek.

 

Zdaniem aktywisty polonijnego w przypadku wygranej Joe Bidena i jego partii doprowadzi to do odmiennego, „nowego porządku światowego”.

 

„Partia Demokratyczna w Stanach Zjednoczonych nie jest już partią Johna F. Kennedy’ego, którego wielu ludzi ciepło wspomina. Została przejęta przez skrajnie lewicowe i faktycznie quasi-marksistowskie radykalne ramię Partii Demokratycznej w Ameryce” – powiedział PAP Ciosek.

 

W jego ocenie naród polski, który ma 50-letnią historię ucisku, nędzy, ubóstwa i “bandytyzmu marksistowskich rządów” narzuconych przez komunistyczny Związek Sowiecki w latach 1945-1989 dobrze wie, o co toczy się gra.

 

„Radykalnie lewicowy rząd amerykański w sojuszu z radykalnie lewicową Unią Europejską przygniotłyby butem ucisku szyję Polski, jej obywateli, jej historię, dziedzictwo i kulturę. Oskarżą Polskę o rasizm i ksenofobię, mowę nienawiści i brak różnorodności dlatego, bo nie stała się częścią ich lewicowego radykalnego światopoglądu. Radykalna lewica nienawidzi katolicyzmu i chrześcijaństwa oraz wszystkich religii, które różnią się od ich własnej lewicowej religii, która rządzi światem” – ocenił współzałożyciel ugrupowania.

 

Wyraził przekonanie, że amerykańscy patrioci z pomocą ponad 10 milionów kochających wolność polsko-amerykańskich patriotów pokonają lewicowych Demokratów.

 

„Będą bronić konstytucji USA, historii, dziedzictwa, kultury i wybiorą prezydenta Trumpa na drugą kadencję, by ponownie uczynić Amerykę wielką i bronić amerykańskiego stylu życia. Staną na straży zachodniej cywilizacji i suwerenności państw narodowych” – dodał Ciosek.

 

Ma on nadzieję, że jeśli prezydent Trump wygra powoła amerykańskiego Polaka na ważne stanowisko w administracji

 

Pytany jak nowa administracja Trumpa poradzi sobie z nasilającą się pandemią COVID-19 twierdzi, że obecna ekipa śledzi badania nad szczepionkami i przełomowym leczeniem terapeutycznym choroby.

 

„Szczepionki będą dostępne zarówno dla populacji amerykańskiej, jak i światowej, wkrótce po wyborach 3 listopada i na długo przed objęciem urzędu przez nową administrację 20 stycznia 2021 roku” – przewiduje Ciosek.

 

Twierdzi on, że administracja Trumpa kładzie nacisk na ochronę seniorów i wrażliwych populacji oraz dąży do uzyskanie szybkiej zgody na zatwierdzenie nowych remediów.

 

„Nie będzie już ogólnokrajowych lockdownów. W wielu przypadkach na całym świecie tak zwane lekarstwa były gorsze niż skutki choroby” – powtarza za Trumpem współprzewodniczący grupy, która jest oficjalnie częścią kampanii wyborczej republikańskiego kandydata na prezydenta w drugiej kadencji.

 

“Administracja Trumpa jest zaangażowana w zwalczanie wirusa, podobnie jak wszystkich niebezpiecznych zagrożeń dla obywateli świata, które zostały wytropione i pokonane w ostatnich latach. Wyeliminujemy chorobę. Wrócimy do normalnego i nawet lepszego niż wcześniej życia dla wszystkich” – argumentował Ciosek.

 

W jego opinii prezydent Trump odniesie wielkie zwycięstwo 3 listopada z ponad 5 proc. przewagą głosów wyborców i jeszcze większą niż w 2016 roku liczbą członków Kolegium Elektorów decydujących w Ameryce o rezultatach głosowania.

 

„Jestem pewien, że polsko-amerykańskie głosy będą duża częścią zwycięstwa w waznych, wahających się stanach: Pensylwanii, Wisconsin i Michigan. Pomożemy ponownie zdobyć Biały Dom dla prezydenta Trumpa i wolności. Polska i Polacy zawsze walczą o wolność! Polacy znów będą głosować za wolnością! Najlepsze dopiero przed nami” – zapewniał współtwórca Polish Americans for Trump.

 

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

COMMENTS