HomeUSAChicago

Wietrzne Miasto gotowe na świąteczny sezon

Wietrzne Miasto gotowe na świąteczny sezon

W Chicago zainaugurowano sezon świąteczny. W piątek odbyła się 105. uroczystość zapalenia światełek na oficjalnej choince Wietrznego Miasta. Wysoki na 60 stóp świerk norweski znajduje się w Millennium Park.

 

Został podarowany przez rodzinę Orth z Elmhurst, która zgłosiła drzewko do tegorocznego konkursu. Burmistrz Rahm Emanuel życzył wszystkim mieszkańcom Wietrznego Miasta rodzinnych i wyjątkowych świąt. Pojawił się także Święty Mikołaj. O 6:30 setki światełek rozbłysło na choince Chicago. Uroczystości towarzyszyły występy artystów, którzy zaśpiewali między innymi znane kolędy. Następnie odbył się pokaz fajerwerków.

W piątek na Daley Plaza otwarto świąteczny kiermasz Christkindlmarket a w parku Maggie Daley tor lodowy. Dziś wieczorem odbędzie się Magnificent Mile Lights Festival. Wielkim marszałkiem parady będzie myszka Mickey wraz z ukochaną Minnie. Barwny korowód, na który złoży się 40 platform ze znanymi postaciami z bajek Disney’a przejdzie Mag Mile, rozświetloną tysiącami światełek. Festiwal rozpocznie się o 6 wieczorem.

 

BK

COMMENTS