HomeWielkopolskie

Wielkopolska: Wyłudzili tysiące złotych wysyłając fałszywe SMS-y. Policja ostrzega przed oszustami

Wielkopolska: Wyłudzili tysiące złotych wysyłając fałszywe SMS-y. Policja ostrzega przed oszustami

Oszuści co rusz wymyślają nowe sposoby na wyłudzenie pieniędzy. W ostatnim czasie dwoje mieszkańców gminy Śrem przez naciągaczy straciła kilka tysięcy złotych.

Przez oszustów pieniądze straciła śremianka oraz mężczyzna będący mieszkańcem gminy. W sumie stracili 16 tysięcy złotych. Wszystko przez SMS-y wysłane przez oszustów.

 

Z SMS-a, którego otrzymała śremianka wynikało, że ma natychmiast wpłacić zaległość w wysokości 4,87 zł, bo sprawa trafi do sądu. Natomiast z SMS-a, który trafił do mieszkańca gminy Śrem, wynikało, że jego konto w serwisie ogłoszeniowym zostanie zablokowane, bo wymagana jest dopłata – 0,76 PLN, a czas na wpłatę to 60 minut – informuje Ewa Kasińska, rzecznik prasowa śremskiej komendy policji.

 

W SMS-ach wysłanych do kobiety i mężczyzny znajdowały się linki, które miały ułatwić im przekazanie zaległych pieniędzy. W obu przypadkach jednak link w SMS-ie kierował odbiorców do strony stworzonej przez oszustów. Korzystając z tego linka śremianka oraz mieszkaniec naszej gminy przekazali informacje o rachunkach bankowych i dostępie do nich.

 

Śremianka straciła 10 000 złotych, a mieszkaniec gminy Śrem 6 000 złotych. Obecnie postępowania w obu sprawach prowadza policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą – dodaje policjantka

 

W ostatnim czasie do różnego rodzaju oszust dochodziło w całej Wielkopolsce. Oszuści naciągają już nie tylko na wnuczków, czy policjantów. Teraz wykorzystują również do naciągania telefony komórkowe oraz komunikatory.

 

 

KB aip

COMMENTS