Wielkopolska: Właściciel hodowli w Pyszącej znęcał się nad zwierzętami?

Wielkopolska: Właściciel hodowli w Pyszącej znęcał się nad zwierzętami?

Właścicielowi hodowli dzikich zwierząt z Pyszącej poznańska prokuratura postawiła zarzut znęcania się nad zwierzętami. Ostatnie trzy tygrysy i lampart z hodowli zostały wywiezione do ośrodka na Słowacji. Zdaniem niektórych – nielegalnie, bo bez wymaganych dokumentów.

W eskorcie policji i lekarza weterynarii dyrekcja ogrodu zoologicznego z Poznania i przedstawiciele fundacji Viva! zajęli się transportem ostatnich zwierząt z hodowli w Pyszącej, spod Śremu. Trzy tygrysy i lampart trafiły do ośrodka Malkia Park-Big Cat Rescue na Słowacji. To teoretycznie zakończyło trwającą 9 miesięcy batalię o zwierzaki, którą wytoczył hodowli w Pyszącej poznański ogród i fundacja. Ich zdaniem zwierzęta były przetrzymywane w nieodpowiednich warunkach.

Letnie ulewy spowodowały, że egzotyczne ssaki, zamknięte w małych klatkach brodziły w wodzie. O sprawie poinformowano Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i prokuraturę, które zajęły się sprawą. Latem 2017 r. teren hodowli zabezpieczono i zapadła decyzja o ewakuacji wszystkich zwierząt. Pod koniec marca tego roku prokurator Magdalena Kopras postawiła pierwsze zarzuty właścicielowi ośrodka, Maciejowi M.

aip + facebook

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0