Wielkopolska: Pijany proboszcz przyłapany za kółkiem. Skończył odprawiać mszę i jechał na kolejną

Wielkopolska: Pijany proboszcz przyłapany za kółkiem. Skończył odprawiać mszę i jechał na kolejną

Patrol policji zatrzymał pijanego kierowcę. Okazał się nim proboszcz parafii w Jarząbkowie, u którego stwierdzono 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ksiądz w takim stanie chwilę wcześniej odprawił mszę i właśnie jechał odprawić następną.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę około południa. – Policjanci ruchu drogowego zatrzymali samochód marki Honda do kontroli. Podczas kontroli po badaniu alkomatem okazało się, że ma on 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany kierowca to 71-letni mężczyzna – informuje nas asp. sztab. Anna Osińska, rzecznik gnieźnieńskiej policji. Jak dalej wyjaśnia rzecznik policji policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, po czym zwolnili go do domu.

 

Pojazd został zabezpieczony i przekazany osobie wskazanej przez zatrzymanego. Dziennikarzom portalu Gniezno.NaszeMiasto.pl udało się ustalić, że nietrzeźwy kierowca to proboszcz-administrator parafii pw. św. Marcina w Jarząbkowie, który wcześniej prowadził mszę w Jarząbkowie i jechał na kolejną w Domu Seniora w Jelitowie.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0