Wielkie wsparcie dla sześcioraczków z Tylmanowej: ponad 900 tysięcy złotych od samorządu!

Wielkie wsparcie dla sześcioraczków z Tylmanowej: ponad 900 tysięcy złotych od samorządu!

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela – czyli sześcioraczki z Tylmanowej otrzymają kolejne wsparcie od samorządu Małopolski. Decyzją radnych, do gminy Ochotnica Dolna, w której rodzeństwo przyszło na świat, trafi aż 919 tys. zł. Środki na ten cel pochodzą z budżetu województwa.

– Posiadanie tak licznego potomstwa to błogosławieństwo, ale także olbrzymie wyzwanie. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa pozwoli rodzicom wychowywać pociechy bez trosk o ich najważniejsze potrzeby – podkreśla marszałek Witold Kozłowski. – Dzieci są wcześniakami, więc mają obniżoną odporność i opieka nad nimi wymaga dużej ostrożności. Wszystkie dzieci muszą być rehabilitowane pod okiem specjalistów kilka razy w tygodniu, wymagają także codziennej stymulacji w domu.

Zapewnienie im odpowiedniej opieki to prawdziwe wyzwanie, dlatego środki w wysokości ponad 919 tys. zł. będą przekazane na rzecz rodziny, tak aby rodzice mogli zorganizować dla nich całodobową opiekę – powiedziała Marta Malec-Lech z zarządu województwa. Przypomnijmy, że Województwo Małopolskie przekazało do tej pory rodzicom sześcioraczków pomoc finansową w łącznej wysokości 485 tys. zł. Środki te przeznaczono m.in. na wyprawkę dla dzieci oraz zatrudnienie opiekunek.

 

 

 

AIP

 COMMENTS

WORDPRESS: 0