HomeCiekawostki

Wielkie serce Michaela Jordana. Przekazał bankom żywności pieniądze za serial „Last Dance”

Wielkie serce Michaela Jordana. Przekazał bankom żywności pieniądze za serial „Last Dance”

Jeden z najlepszych koszykarzy w historii ligi NBA Michael Jordan, znany z zaangażowania w akcje charytatywne, po raz kolejny okazał wielkie serce – w związku z obchodzonym w czwartek w USA Dniem Dziękczynienia przekazał bankom żywności w tym kraju 2 mln dol.

 

„W tych trudnych czasach, po roku niewyobrażalnych trudności spowodowanych pandemią, ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, by się zatrzymać i złożyć dziękczynienie” – powiedział Jordan, sześciokrotny mistrz NBA z Chicago Bulls.

 

Pieniądze pochodzą – jak powiedział Jordan – z dodatkowych przychodów, jakie otrzymał obecny właściciel klubu NBA Charlotte Hornets, za serial „Last Dance”, który został pokazany kilka miesięcy temu i cieszył się ogromną popularnością – napisał portal TMZ.com.

 

Sześciokrotny mistrz NBA (1991-1993 i 1996-1998) z Chicago Bulls angażuje się od lat w pomoc najuboższym i potrzebującym. Przekazał m.in. milion dolarów ofiarom huraganu Dorian na Bahamach w 2019 r. oraz dwa miliony dol. osobom, które ucierpiały w Karolinie Północnej i Południowej po przejściu huraganu Florence w 2018 r.

 

W październiku 57-letni gwiazdor, dwukrotny mistrz olimpijski (1984 w Los Angeles i 1992 z Dream Teamem w Barcelonie) otworzył w Charlotte (Karolina Północna) swój drugi szpital, w który zainwestował siedem mln dol. W klinice pomoc otrzymują osoby o niskich dochodach lub te, które nie mają ubezpieczenia zdrowotnego i nie są w stanie opłacić leczenia. W październiku 2019 roku otwarto pierwszą placówkę Novant Health Michael Jordan Family Medical Clinic w tym mieście. Stała się ona także centrum walki z pandemią Covid-19 w stanie.

(PAP)

COMMENTS