17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Wielki pożar wysypiska w Siemianowicach Śląskich. Trwa akcja gaśnicza

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wielki pożar wysypiska w Siemianowicach Śląskich: 5 sierpnia przed godziną 2 w nocy wybuchł pożar na wysypisku śmieci w Siemianowicach Śląskich, przy ul. Konopnickiej 11. Paliły się odpady poprodukcyjne na powierzchni 600 mkw. W nocy na miejscu zdarzenia działało 14 zastępów straży pożarnej. Obecnie trwa rozgrzebywanie pogorzeliska i dogaszanie pożaru. W pożarze nikt nie ucierpiał.

– Zgłoszenie do stanowiska kierowania wpłynęło o godz. 1.45. Paliły się odpady poprodukcyjne na terenie firmy BM Recykling, przy ul. Konopnickiej 11 – mówi kpt. Mariusz Rozenberg, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich. – W nocy na terenie wysypiska działało 14 zastępów straży pożarnej i 32 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. W akcji uczestniczyły plutony gaśnicze z Bytomia i Katowic. Pożar obejmował powierzchnię 600 mkw i sięgał 5 m w górę. Dlatego w akcji wykorzystano również dwie drabiny mechaniczne. Mieliśmy problem z zaopatrzeniem wody. W nocy, ciężkimi samochodami gaśniczymi, woda była dowożona – dodaje kpt. Mariusz Rozenberg.

 

Jak doszło do pożaru?

 

Na wysypisku śmieci paliły się odpady poprodukcyjne. Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska. W pożarze nikt nie ucierpiał. Na razie, nawet wstępnie, ciężko mówić o przyczynie pożaru. To już kolejny pożar wysypiska w ostatnich latach.

 

(AIP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520