HomeŚwiat

Wielka Brytania: Polski kierowca wiózł kokainę o wartości miliona funtów w pudle z maseczkami ochronnymi

Wielka Brytania: Polski kierowca wiózł kokainę o wartości miliona funtów w pudle z maseczkami ochronnymi

unkcjonariusze służby celnej znaleźli w furgonetce, mającej zawieźć maseczki ochronne z Francji do Wielkiej Brytanii, kokainę o wartości miliona funtów. Substancja była ukryta w pudle ze sprzętem ochronnym. Kierujący pojazdem 34-letni Polak został zatrzymany. Furgonetka, w której przewoził narkotyk, jest zarejestrowana w Polsce.

O sprawie poinformowało w środę na Twitterze brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Z doniesień resortu wynika, że we wtorek, 14 kwietnia, w Coquelles, po francuskiej stronie kanału La Manche, skonfiskowano kokainę, której wartość wynosiła ok. miliona funtów. Doświadczeni funkcjonariusze służby celnej znaleźli zakazany towar w pudle z maseczkami ochronnymi. Polski kierowca miał przewieźć sprzęt do walki z koronawirusem z Francji do Wielkiej Brytanii.

 

Jak podaje “BBC”, kokaina była zapakowana w 15 paczkach i umiejscowiona w pudłach, między maseczkami ochronnymi. Waga niedozwolonej substancji wynosiła ok. 14 kilogramów. Kierowca, 34-letni obywatel Polski, został aresztowany, a transportowane przez niego maseczki czekają na specjalistyczne badanie, które potwierdzić mają ich przydatność.

 

– To kolejny dowód na to, że świat przestępczy próbuje wykorzystać pandemię koronawirusa do swoich celów, transportując narkotyki pod osłoną produktów przypominających sprzęt ochronny. – powiedział Darren Herbert z National Crime Agency (NCA) w Dover.

 

Ian Hanson, dyrektor regionalny Border Force (służby celnej – przyp. red.), zapewnia, że brytyjskie organa są przygotowane i uczulone na jakiekolwiek próby wykorzystania koronawirusa do prowadzenia działalności przestępczej. Funkcjonariusze sprawdzają, kto stoi za przemytem tych narkotyków, podkreślając, że konfiskata 14 kilogramów kokainy to duży cios dla zleceniodawców.

 

dd aip

COMMENTS