-2.5 C
Chicago
sobota, 24 lutego, 2024

Wielka Brytania: Pogrzeb Alfiego Evansa 14 maja. Rodzina ma prośbę…

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Pogrzeb Alfiego Evansa – ciężko chorego dwulatka, którego los poruszył ludzi na calym świecie – odbędzie się w poniedziałek (14 maja) w Liverpoolu, bez udziału mediów i osób postronnych.

Rodzice Alfiego poprosili o poszanowanie ich prywatności podczas pogrzebu. Tych, którzy chcą okazać swoje wsparcie, zapraszają, aby ustawili się wzdłuż ulic, którymi będzie przechodził kondukt pogrzebowy.
Alfie Evans, który cierpiał na niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną, zmarł w nocy z 27 na 28 kwietnia w szpitalu w Liverpoolu. Rodzice dwulatka toczyli sądową batalię, chcąc przenieść go do włoskiego szpitala Bambino Gesu, który oferował dalszą opiekę paliatywną. Sprawą dziecka zajmował się także Watykan.
Alfie przebywał w szpitalu w Liverpoolu od grudnia 2016 roku. W ocenie brytyjskich lekarzy, jego choroba doprowadziła do nieodwracalnych zmian w mózgu, wykluczających nie tylko powrót do zdrowia, ale jakiekolwiek znaczące przedłużenie życia. Sąd przychylił się do argumentacji lekarzy i zdecydował o przerwaniu uporczywej terapii dziecka, podkreślając, że zgodnie z konsensusem konsultowanych lekarzy, przewiezienie chłopczyka do Włoch nie daje żadnej nadziei na poprawę jego stanu, a mogłoby wywołać dodatkowe cierpienie w trakcie transportu.

IAR/KAI/wcześn./dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520