29.1 C
Chicago
wtorek, 21 maja, 2024

Wielka Brytania: Groźny pożar wielopoziomowego parkingu dla samochodów w Liverpoolu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ogromny pożar w Wielkiej Brytanii. W Liverpoolu spłonęło dwa tysiące samochodów. Ogień strawił jeden z największych piętrowych parkingów w mieście. Na szczęście obyło się bez ofiar. Nikt też nie został ranny.

Pożar wybuchł w niedzielne popołudnie około godz. 17, w jednym z samochodów na trzecim piętrze wielopoziomowego parkingu. Stamtąd ogień szybko rozprzestrzenił się na inne auta. Według relacji straży pożarnej w ciągu pół godziny paliło się już kilkaset pojazdów. Co kilka minut na zewnątrz słychać było wybuchy, pochodzące najprawdopodobniej z palących się baków z paliwem i opon – informuje BBC.

Policja musiała ewakuować wszystkich mieszkańców okolicznych budynków. Ludzie zostali zmuszeni do opuszczenia swych mieszkań podczas trwania sylwestrowej zabawy. Następnie byli przewożeni podstawionymi autobusami do specjalnych ośrodków ewakuacyjnych. Ogromny pożar przez kilka godzin gasiło 21 jednostek straży pożarnej. W opanowaniu ognia przeszkadzał strażakom silny wiatr, który wiał w niedzielę w mieście.

W pobliskiej hali widowiskowej Echo Arena miały odbyć się międzynarodowe pokazy koni. Ich organizatorzy musieli jednak odwołać imprezę z powodu dużych ilości dymu, pochodzącego z palącego się parkingu, który dostał się do wnętrza hali. Część koni znajdowała się w specjalnych przyczepach zaparkowanych wewnątrz płonącego parkingu. Na szczęście udało się je stamtąd w porę bezpiecznie wyprowadzić.

Wielu mieszkańców Liverpoolu starało się pomóc hodowcom. Ludzie oferowali im nocleg oraz bezpieczny transport do domu.

W wyniku pożaru ogień zniszczył wszystkie pojazdy, które były pozostawione na parkingu oraz sam budynek. Policja oceniła straty na miliony funtów i wystosowała apel do właścicieli samochodów, aby w celu otrzymania odszkodowania zwracali się do firm, w których były one ubezpieczone.

 

Michał Kurowicki AIP/fot.twitter

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520