Wieczorem zostanie opublikowana pełna lista lotów premier Szydło. W kolejnych dniach pojawią się wykazy lotów Kopacz i Tuska

Wieczorem zostanie opublikowana pełna lista lotów premier Szydło. W kolejnych dniach pojawią się wykazy lotów  Kopacz i  Tuska

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikuje listy lotów poprzednich premierów – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Gość Sygnałów Dnia radiowej Jedynki powiedział, że spis wszystkich lotów będzie jawny i dostępny dla każdego.

Jeszcze dziś wieczorem zostanie opublikowana pełna lista lotów premier Beaty Szydło.W kolejnych dniach pojawią się wykazy lotów Ewy Kopacz i Donalda Tuska.

Michał Dworczyk dodał, że do piątku będzie gotowy projekt nowych regulacji dotyczący lotów najważniejszych osób w państwie. Wczoraj po raz pierwszy zebrał się specjalny zespół, który ma opracować nowe zasady. W jego skład wchodzą między innymi przedstawiciele kancelarii premiera, prezydenta oraz parlamentarzyści.

Michał Dworczyk powiedział, że nowe zasady będą oparte na trzech filarach. Pierwszy, to jasne reguły, kto i na jakich zasadach może latać. Drugi, to przejęcie przez KPRM koordynacji nad lotami. Trzecim filarem ma być jawność informacji dotyczących przewożenia VIP p- ów.

Nowe zasady mogą być uchwalone przez Sejm na najbliższym posiedzeniu, które rozpocznie się 30 sierpnia.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/kj

fot. Maciej Śmiarowski/KPRMCOMMENTS

WORDPRESS: 0