Wieczorem XV Bal Niepodległości w Warszawie

Wieczorem XV Bal Niepodległości w Warszawie

Wieczorem (początek godz.20.00) w Warszawie odbędzie się 15. Bal Niepodległości. Tegoroczna uroczystość wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uświetni ją koncert, pokaz mody, aukcja charytatywna i specjalny gość – prof. Stanisław Michnowski, który urodził się w nocy z 10 na 11 listopada 1918 roku.

“Stanisław Michnowski jest profesorem geofizyki i będziemy mu dziękowali za to, że jest całą historią niepodległości. Ma niesamowitą pamięć, wiedzę. Słucha się go ze wzruszeniem i wielką ciekawością, bo ma naprawdę bardzo dużo do powiedzenia” – mówi organizatorka wydarzenia Honorata Kuraszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Kuźnia Milanowska.

Liczne atrakcje balu obejmują między innymi: pokaz mody z lat 20. i 30 zatytułowany „Madame Niepodległa”, tradycyjne odtańczenie poloneza, pieśni patriotyczne oraz projekcję filmu “Paderewski – Człowiek sukcesu, czynu i sławy” w reżyserii Wiesława Dąbrowskiego. Ważnym elementem balu jest koncert z utworami Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina w wykonaniu Aleksandry Świgut – laureatki Konkursu Chopinowskiego na instrumentach dawnych. Podczas balu odbędzie się także premiera utworu ”Impromptu” na skrzypce, wiolonczelę i fortepian skomponowanego przez Krzesimira Dębskiego w hołdzie Ignacemu Janowi Paderewskiemu.

Ważnym elementem balu jest także jego aspekt charytatywny. W tym roku środki zbierane są dla Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera program stypendialny wyrównujący szanse młodzieży z Polski i z zagranicy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Dorota Piotrowska/Rita/kano

COMMENTS

WORDPRESS: 0