HomePOLSKA

Wieczorem debata prezydencka w TVP. “Mikrofon może zostać wyłączony”

Wieczorem debata prezydencka w TVP. “Mikrofon może zostać wyłączony”

O 21.00 na antenach TVP rozpocznie się debata prezydencka. Wezmą w niej udział wszyscy kandydaci na najwyższy urząd w państwie. 11 polityków będzie odpowiadać na pytania w kilku blokach tematycznych. Dyskusja zostanie przeprowadzona z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
Debata potrwa 80 minut i będzie podzielona na pięć obszarów – polityka społeczna, zagraniczna, wewnętrzna, gospodarcza i świat wartości.
Na odpowiedź na każde z pytań kandydaci będą mieli minutę. Pod koniec debaty jej uczestnicy mogą wykorzystać także minutę na swobodną wypowiedź. Odpowiedzi nie na temat mogą być przerwane przez prowadzącego kosztem czasu przysługującego kandydatowi. A jeśli kandydat swoją wypowiedzią naruszy prawo, jego mikrofon może zostać wyłączony.
Dzisiejsza debata będzie drugą przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi. Pierwsza – z udziałem dziesięciu kandydatów – odbyła się 6 maja, tuż przed pierwotną datą wyborów 10 maja. Dotyczyła polityki zagranicznej, społecznej, gospodarczej, bezpieczeństwa oraz ustroju państwa.
Przeprowadzenie debaty przed wyborami prezydenckimi jest ustawowym obowiązkiem Telewizji Polskiej.
PKW zarejestrowała 11 kandydatów ubiegających się o urząd Prezydenta RP. To Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski oraz Stanisław Żółtek.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Darmoros/w hm

COMMENTS