HomeNew York

Więcej policji na ulicach Nowego Jorku

Więcej policji na ulicach Nowego Jorku

Po zamachach na funkcjonariuszy policji w Dallas większym bezpieczeństwem objęto zarówno mieszkańców jak i policjantów w Wielkim Jabłku.

– Zrobimy wszystko aby każdy nowojorczyk i policjant czuł się bezpiecznie w Nowym Jorku. Nie chcemy alby w metropolii doszło do podobnego zdarzenia jak w Dallas – powiedzieli Bill de Blasio – burmistrz NYC i William Bratton – komisarz nowojorskiej policji. Będziemy chronić  zarówno członków NYPD jak i nowojorczyków, którzy będą brać udział w protestach. Funkcjonariusze nowojorskiej policji zostali pszeszkoleni. Wszyscy nowojorscy policjani zostali poinstruowani, że muszą jeszcze baczniej zwracać uwagę na patrolowane tereny.

Na ulice nie wychodzą obecnie nieuzbrojeni policjanci – każdy musi mieć broń. Szef policji wydał specjalną informację dla wszystkich swoich funkcjonariuszy, jak powinni zachować się w sytuacjach kryzysowych. Jednocześnie zwrócił uwagę na to, aby każdy z nich zachował czujność przez cały czas pozostawania w mundurze, a zwłaszcza podczas przebywania w tłumie. Burmistrz Nowego Jorku i komisarz nowojorskiej  policji apelują do wszystkich, żeby zachować poszanowanie wzajemnych praw.COMMENTS