7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Więcej pieniędzy dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W tym roku Ochotnicza Straż Pożarna otrzyma z budżetu państwa 137 milionów złotych – zapowiedział szef MSWiA Joachim Brudziński. To o 13 milionów więcej niż rok temu. Minister spraw wewnętrznych i administracji spotkał się z druhami OSP podczas głównych uroczystości Dnia Strażaka na Zamku Królewskim w Warszawie.

Joachim Brudziński przypomniał, że w ciągu trzech lat wydatki na OSP zwiększyły się o jedną trzecią. „Zależy nam, by do Ochotniczych Straży Pożarnych trafiał regularnie strumień pieniędzy”- podkreślił minister. Jak dodał, po raz pierwszy OSP są też beneficjentami programu modernizacji służb mundurowych.
Podczas spotkania na Zamku Królewskim szef MSWiA podziękował strażakom z OSP za ich poświęcenie i codzienną służbę. Podkreślił też, że OSP przyczynia się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa oraz rozwoju „małych ojczyzn” – wsi, miast i gmin.
W Polsce jest blisko 700 tysięcy strażaków służących w formacjach ochotniczych i 30 tysięcy strażaków zawodowych.
Straż pożarna w Polsce od lat jest instytucją o najwyższym stopniu zaufania społecznego. Według sondażu z ubiegłego roku dla Wirtualnej Polski, strażacy zostali pozytywnie ocenieni przez 89 procent ankietowanych.

IAR/krad/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520