Więcej pieniędzy dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Więcej pieniędzy dla Ochotniczych Straży Pożarnych

W tym roku Ochotnicza Straż Pożarna otrzyma z budżetu państwa 137 milionów złotych – zapowiedział szef MSWiA Joachim Brudziński. To o 13 milionów więcej niż rok temu. Minister spraw wewnętrznych i administracji spotkał się z druhami OSP podczas głównych uroczystości Dnia Strażaka na Zamku Królewskim w Warszawie.

Joachim Brudziński przypomniał, że w ciągu trzech lat wydatki na OSP zwiększyły się o jedną trzecią. “Zależy nam, by do Ochotniczych Straży Pożarnych trafiał regularnie strumień pieniędzy”- podkreślił minister. Jak dodał, po raz pierwszy OSP są też beneficjentami programu modernizacji służb mundurowych.
Podczas spotkania na Zamku Królewskim szef MSWiA podziękował strażakom z OSP za ich poświęcenie i codzienną służbę. Podkreślił też, że OSP przyczynia się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa oraz rozwoju “małych ojczyzn” – wsi, miast i gmin.
W Polsce jest blisko 700 tysięcy strażaków służących w formacjach ochotniczych i 30 tysięcy strażaków zawodowych.
Straż pożarna w Polsce od lat jest instytucją o najwyższym stopniu zaufania społecznego. Według sondażu z ubiegłego roku dla Wirtualnej Polski, strażacy zostali pozytywnie ocenieni przez 89 procent ankietowanych.

IAR/krad/dabr

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0